Elektrický ohřívač k topení VarioHeat

Truma E-Kit je velmi praktickým doplňkem k rozšíření funkcí topení VarioHeat. Dodatečnou montáží k topení získáte možnost vytápění na 220V. 

Poskytuje dodatečný topný výkon 1800 W. Dvě 900 W topné cívky lze zapínat nebo vypínat individuálně.

Topení " Combi "

– V letním provozu se ohřev vodní náplně provádí při nejmenším stupni hořáku. Je-li teplota vody dosažena, hořák se vypne. 

– V zimním provozu zvolí topný přístroj automaticky potřebný výkonový stupeň odpovídající teplotnímu rozdílu mezi teplotou nastavenou na obsluhovacím dílu a současnou teplotou místnosti. Při naplněném bojleru se bude automaticky ohřívat voda. Teplota vody je závislá na zvoleném druhu provozu a dodávaném topném výkonu. Při teplotách cca 3° C na automatickém pojistném/vypouštěcím ventilu FrostControl se tento ventil otevře a vypustí bojler. Topný přístroj není vhodný jako průtokový ohřívač.
Topení na zkapalněný plyn Truma Combi je teplovzdušné topení s integrovaným bojlerem na teplou vodu (obsah 10 litrů). Hořák pracuje s podporou ventilátoru, tím je zajištěna bezvadná funkce také během jízdy. V zimním provozu lze topením vytápět prostor a současně se ohřívá voda. Bude- li potřebná pouze teplá voda, je to možné v letním provozu.

  • Combi 4(E) CP Plus     od 48 000,- vč dph *
  • Combi 6(E) CP Plus     od 57 000,- vč dph *
  • Combi D 6(E) CP Plus  od 68 000,- vč dph *

Topení řady S

Vestavbové topení z řady S jsou především určené pro karavany, obytné a rekreační domy. Malé rozměry, snadné ovládání a nízká cena charakterizuje všechny modely. Dodávají se s piezzo nebo elektronickým zapalováním. Je možné dovybavit elektrickou topnou spirálou Ultraheat a nebo třeba ovládaním s podsvícením. 

V aktuální nabídce jsou modely: 

  • S 2200         od 11 500,- vč dph *   
  • S 3004         od 10 500,- vč dph *
  • S 5004         od 19 000,- vč dph *

Topení VarioHeat

Topení VarioHeat je nástupcem osvědčených topení řady E. Jde o nezávislé teplovzdušné plynové topení. Jeho předností je supertichý chod s minimálním zatížením baterie. Pracuje na Propan-Butan (LPG), je tedy šetrné vůči životnímu prostředí a neobtěžuje zápachem. Čisté palivo umožňuje vysokou účinnost a spolehlivou funkci.

Topení VarioHeat se smí provozovat i během jízdy. Elektronické zařízení kontroluje funkci a okamžitě uzavírá přívod plynu při případné poruše. Topení má uzavřený topný okruh - spalovací vzduch se nasává zvenčí a spaliny jsou odváděny ven.

Ovládací díl CP je plně digitální a lze jim programovat mnoho funkcí.

Vario Heat se dodává ve dvou výkonových řadách a pouze ve verzi 12V

  • VarioHeat ECO  2800W 
  • VarioHeat COMFORT  3700W