Solární panely

Solární panely dodáváme ve dvou provedeních. Rámové klasické různých výkonů a panely ploché flexi. Klasické panely jsou zapouzdřeny v hliníkovém rámu a kryté tvrzeným sklem s vysokou odolností proti rozbití. Flexi panely se lepí přímo na střechu vozidla. Dají se lehce prohýbat a jejich použití je zejména na dodávkových vestavbách a všude tam kde je třeba ohyb nebo tenký materiál. Lze na ne šlápnout aniž by se poškodily.

Panely díky kvalitním materiálům a velmi kvalitnímu zpracování, vykazují životnost v řádu několika desítek let.

V naší nabídce naleznete polykrystalické a monokrystalické panely od firmy Victron Energy.

Solární regulátory

Solární regulátor je "mozkem" každého solárního systému". Solární regulátor je zapojen mezi solárním panelem a akumulátorem a jeho úkolem je vytěžit maximum energie ze solárního panelu. Regulátor chrání baterii před nadměrným nabitím solárními články.

PWM- do nedávna nejrozšířenější solární regulátory, u kterých musí být pro 12V baterii solární panel složen z 36 článků a pro 24V baterii panel ze 72 článků. Jiná kombinace je nepřípustná. Vhodný je tedy pouze pro panely 30 – 150Wp. 

MPPT-  jsou moderní solární regulátory, které oproti PWM dosahují o cca 30% většího výnosu ze solárního panelu. Regulátor pracuje jako měnič, to znamená, že vyšší vstupní napětí a nižší proud dokáže zpracovat na nižší napětí/ zvýší proud a to s vysokou účinností. Můžeme tedy použít jakýkoliv solární panel. Zde můžeme i propojovat panely paralelně nebo sériově. Na jeden dostatečně dimenzovaný regulátor se smí použít několik panelů o stejném výkonu. Kombinace různých velikostí panelů se nedoporučuje. 

Displej pro monitorování dobíjení

Vzdálený ovladač monitoruje v reálném čase data o provozu regulátoru a umožňuje jeho kompletní nastavování: zapínání/ vypínání zátěže, nastavení parametrů nabíjení a další.

Velkoplošný multifunkční LCD displej zobrazuje všechny provozní údaje o systému v digitální grafické a textové formě. Pomocí šesti navigačních funkčních tlačítek je ovládání pohodlné a rychlé. V reálném čase zaznamenává energetické statistiky. Parametry monitoruje v reálném čase a je vybavený akustickým alarmem.

Zobrazení parametrů lze také pomocí nových regulátorů Victron MPPT smart přenést technologii bluetooth do mobilního telefonu. 

Instalace