!! Provozní REVIZE LPG !!

Podle vyhlášky 85/1978 § 7 o provozních revizích se ukládá povinnost provádět provozní revize každé 3 roky. Mimo to vyhláška nařizuje pravidelnou roční kontrolu. Povinnost platí pro všechny majitele karavanů, kteří mají svůj vůz nebo přívěs napsaný na IČO. V případě nedodržení provádění revizí, se tím majitelé firem dopouštějí porušení předpisů a mohlo by se stát, že pojišťovny na základě této skutečnosti nebudou nic vyplácet v případě nehody.

iNet box Truma také pro topení ALDE 3020 HE

Truma iNet rozšiřuje možnosti: od dubna 2018 je možné do systému zapojit topení Alde Compact 3020 HE. To je především zajímavé pro ty, kteří mají ve svých vozidlech nebo přívěsech teplovodní topení Alde a chtěli by využít funkci dálkového ovládání topení. Další výhodou iNet boxu ve spojení s mobilní aplikací je ovládání klimatizačního systému od Trumy a nebo zobrazení stavu plynu v lahvích pomocí Truma LevelControlu. Jedna aplikace tak po spárování s iNet boxem bude schopna řídit topení, pustit chlazení a zkontrolovat kolik plynu je ještě v lahvích.

Ovládací panel Alde, který je k dispozici od dubna 2018 není třeba měnit nebo upravovat. Lze jej snadno identifikovat logem "iNet ready", které se zobrazí při zapnutí ovládacího panelu. Není-li tam logo, dotykový panel není připraven pro systém iNet a musí se vyměnit. To platí pro všechny topení Compact 3020 HE vyráběné mezi 04/2014 a 04/2018. Starší modely Alde Compact 3010 nelze dodatečně vybavit systémem iNet.

Systém Truma iNet je nyní rozšířen o velmi praktického pomocníka v podobě ultrazvukových měřičů množství plynu. Senzory se instalují pod plynové láhve. Jsou určené pro všechny typy hliníkových a ocelových neplnitelných lahví různých objemů. Množství plynu se pomocí technologie bluetooth přenáší do iNet boxu a dále do aplikace v mobilním telefonu. Senzory nejsou vhodné pro plnitelné lahve ALUGAS.  

Nový vzhled aplikace iNet

Truma aktualizuje systém iNet a aplikace získala nový vzhled. Intenzivní práce společnosti Truma na systému iNet je znát a nové funkce snad brzy přijdou na řadu i k nám. Už teď ale byly vidět některé z nich na salonu v Düsseldorfu pro karavany značky LMC. Ukazatel přepnuté lahve, Eis EX, hladiny vody apod. 

Na letošní výstavě karavanů CMT 2016 v německém Stuttgartu získala společnost Truma několik významných ocenění. V anketě čtenářů dvou prestižních časopisů "Pro Mobil" a "Caravan" získalo prvenství hned několik produktů zároveň. Trumá topné systémy, Klimatizace a Movery. Druhé místo pak ještě získaly solární systémy Truma.

Na akci CMT 2016 se také předávala cena "European Innovation Award 2016". Produkty hodnotili novináři ze 16 evropských odborných časopisů. Prvenství v kategorii inovativních příslušenství pro dodatečnou montáž zde vybojoval "Truma iNet system". 

Truma produkty pro karavany

Již 25 let nabízíme a opravujeme špičkové produkty německé společnosti Truma. Její produkty se používají v kabinách nákladních vozidel, stavebních strojích, obytných autech a karavanech. V současné době jsou v nabídce topení řady E na LPG, CNG a naftu, Combi topení v kombinaci s ohřevem vody, boilery, klimatizace, solární systémy a mnoho speciálních dílů určených k instalaci plynových spotřebičů.

Speciální akce na filtry Truma

Až do 31.12.2016 bude probíhat akční prodejní akce na velmi kvalitní filtry Truma. Filtry jsou určeny pro systémy nástěnných reduktorů. Instalují se mezi regulátor a tlakovou hadici. Patentovaná filtrační technologie dokáže odfiltrovat až 99% nečistot v plynu, které mohou nezvratně poškodit nejen plynovou soustavu ale také veškeré spotřebiče na ni napojené.    

Zvýhodněná cena ..... 1188,- vč. dph

iNet ovládání

iNet je novinkou roku 2015 a přináší výrazný pokrok v ovládání topení Combi a klimatizací Truma. Pomocí mobilní aplikace lze na dálku nastavit parametry pro vytápění nebo chlazení a aplikace sama odešle sms zprávu do iNet boxu ve vozidle. Data se poté automaticky přenesou do ovládání CP Plus, které změní nastavení pro topení a nebo klimatizaci.  

Servis a revize

V naší firmě jsme schopni zajistit prodej, montáž, servis a revizi na veškeré produkty firmy Truma.

Doporučujeme provádět 1x za rok kontrolu plynových spotřebičů a 1x za 3 roky revizi celé plynové soustavy.

V případě že máte poruchu na produktech značky Truma a máte to k nám daleko a nebo není technicky možné vůz nebo přívěs přivést, můžete je k nám také zaslat v demontovaném stavu poštou. V takovém případě je nutné ještě před demontáží se telefonicky spojit s naším technikem, který závadu zkonzultuje a doporučí jak topení správně vymontovat. Po opravě každé zaslané topení projde několikahodinovým testem funkčnosti. Topení zasíláme zpět na dobírku. Po vaší zpětné demontáži doporučujeme provést kontrolu těsnosti, nebo revizi.

Revize nákladních vozidel a karavanů vybavených spotřebiči na Propan-Butan provádíme na počkání a jejich platnost je 3 roky.

Provádění pravidelných revizí u kamionů, obytných vozidel a přívěsů je podle vyhlášky 85/1978 § 7 povinné. Povinnost se týká vozidel, která jsou psaná na firmu s IČO. Dále je nutné provádět pravidelné roční kontroly těsnosti a ty řádně evidovat.   

 

 

* Veškeré uvedené ceny jsou přepočítávány aktuálním kurzem eura. Na požádání vám cenu rádi upřesníme.